Úvodník

Zveřejněno:

Vážený čtenáři,

přinášíme Vám další letošní vydání našeho magazínu DD Connect. Toto číslo jsme věnovali problematice XaaS, tedy Everything as a Service či chcete-li poskytování čehokoli jako služby. I když pojem „čehokoli“ má své hranice, XaaS – nebo také zkráceně aaS, as a Service – přesně vystihuje dlouhodobý trend dnešního IT světa. Tedy oprostit se od vlastnictví IT a dosáhnout efektivního pokrytí informačních a telekomunikačních potřeb. V jednotlivých příspěvcích jsme se na tuto problematiku podívali z různých úhlů pohledu a zamysleli se i nad tím, kde jsou největší výhody a největší rizika spojená s konceptem aaS.

A co Vás konkrétně čeká? Zbyszek Lugsch se v úvodním příspěvku s názvem Doba velí, vyzbrojte se XaaS zamýšlí nejen nad tím, kde se vůbec XaaS vzalo a zda nejde jen o reinkarnaci již dávno známých přístupů, ale také nad tím, v jaké rovině musí zákazník o zavedení „něčeho jako služby“ uvažovat. Na Zbyszka ve druhém článku Dimension Data jako služba naváže Josef Šimral, který vás seznámí s tím, co v oblasti XaaS společnost Dimension Data nabízí a podívá se i na to, jakou přidanou hodnotu Vám spolupráce s námi může přinést.

Pohled zákazníka v tomto čísle reprezentuje článek Praktické zkušenosti s IaaS od Marcela Jánského ze společnosti České Radiokomunikace a.s. Mimo jiné se v tomto příspěvku dozvíte zajímavosti o tzv. IaaS a obchodních příležitostech, které s konceptem „as a Service“ souvisí. Autor se zamýšlí i nad blízkou budoucností. A na závěr prvního letošního vydání DD Connectu si můžete přečíst něco o tom, jak přístup k poskytování čehokoli jako služby vidí přední dodavatelé včetně společností Cisco, EMC, Check Point a Microsoft.

Přejeme Vám nejen klidné a zajímavé čtení, ale také mnoho úspěchů i obchodních příležitostí spojených s XaaS. Určitě se již na texty našich kolegů těšíte, tak vzhůru do čtení – stačí stát se příjemcem našeho ZOaaS, zajímavého obsahu jako služby.

Redakce newsletteru DD Connect
Zbyszek LUGSCH

Zbyszek LUGSCH

Solutions and Business Development Director
Dimension Data Czech Republic

Působnost v Dimension Data zahájil v roce 2008, kdy zastával pozici Solution Manager se zodpovědností za návrh a prodej komplexních řešení ICT infrastruktury. Od roku 2010 zastával pozici Sales & Solution Director a od roku 2012 zodpovídá za rozvoj a dodávku služeb klientům společnosti.

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com