CISCO BE6K – všechny nástroje pro spolupráci pohromadě

Zveřejněno:

Příchod BE6K koncem loňského roku zahájil novou éru prodeje Cisco Collaboration architektury. Namísto mnoha samostatných aplikací jsou všechny hlavní nástroje pro spolupráci od Cisca k dispozici v jednom produktovém balíčku a serveru.

Řešení Cisco nejsou jen o základním síťovém hardwaru, ale stále důležitější skupinou produktů jsou i nástroje pro vzdálenou spolupráci všeho druhu. V dnešním globalizovaném světě není možné být fyzicky všude a úspěšné firmy si stále více uvědomují, že efektivní spolupráce – a s tím ruku v ruce jdoucí míra inovací, rychlosti a pružnosti – je právě tím, co je odlišuje od těch méně úspěšných. Zkrátka vše je o lidech a o tom, jak dobře táhneme za jeden provaz.

Nástroje pro spolupráci nám umožňují být v úzkém kontaktu se svými kolegy, ať už jsme my či oni kdekoliv. A hranice, nebo chcete-li zdi kanceláří, přestávají existovat nejen v rámci jednotlivých firem, ale stejně tak i mezi nimi. Trendem doby je týmová spolupráce, která nezná hranic – spolupráce, které neprobíhá uvnitř, ale napříč.

Šifra BE6K

Pod označením BE6K (celým názvem Business Edition 6000) se skrývá Cisco UCS C220 server dodávaný s předinstalovanými Cisco Collaboration aplikacemi v rámci jednoho produktového balíčku. Nákupem jednoho železa tak můžete získat všechny hlavní Collaboration nástroje, které obecně znamenají špičku ve svém oboru – plnohodnotnou Cisco IP telefonii, systém rychlých zpráv a zobrazení dostupnosti (IM&Presence), kontaktní centrum a podporu osobních i skupinových videokonferencí. Součástí BE6K nabídky je rovněž známá cloudová služba pro webové konference Cisco WebEx.

Všechny tyto aplikace pro různé formy spolupráce (chat, hlas, video a sdílení obsahu) jsou již mnohokráte osvědčené nástroje, které celosvětově využívají statisíce zákazníků. BE6K nabídka je pouze koncentruje do jednoduchého balení, které je velmi dobře dostupné i všem menším a středním organizacím. Cenovou výhodu však BE6K přináší všem a snadnějším se stává nasazení i správa takového „Collaboration serveru“.

BE6K do každé firmy

BE6K platforma je určená pro společnosti do velikosti 1000 zaměstnanců a 50 poboček. Kapacita kontaktního centra (Contact Center Express) je 100 agentů. Naopak nejmenší startovací balíček začíná na 25 uživatelích s cenou, která může být i hluboko pod hranicí 200 tisíc Kč.

Implementace postavená na BE6K architektuře je tak plně konkurenceschopná i v případech, kdy je firma připravena začít pouze s jedinou Collaboration aplikací (např. pouze VoIP, pouze video, pouze spolupráce na desktopu) a současně může kdykoliv počáteční řešení jednoduše rozšířit až na kompletní sadu nástrojů pro spolupráci.

Pokud vlády či finančně silné korporace budou v kyberprostoru provádět svou špionáž, budou tu i útoky APT. Musíme si uvědomit, že útoky APT probíhají neustále, proto je nutné neustále sledovat veškeré anomálie v síti.

Cisco Business Edition 6000 je ideální řešení pro všechny firmy, kterým již nestačí tradiční nástroje pro spolupráci (telefon a email) anebo chtějí nahradit roztříštěnou architekturu postavenou na mnoha izolovaných řešeních pouze jedinou.

Jan Račanský

Jan Račanský

Video & Collaboration CSE
Cisco Systems

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com