Úvodník

Zveřejněno:

Vážení čtenáři,
doba se mění a my dnes žijeme ve světě, ve kterém se naše nedávná smělá přání a vize stávají realitou. Informační technologie využíváme už mnoho desetiletí, ale teprve nyní jsme dosáhli zlomu, po kterém díky digitalizaci otevíráme zcela nové možnosti. Technologie dnes díky silné orientaci na data od základů mění náš přístup k soukromému i pracovnímu životu. Digitalizace s sebou přináší nové příležitosti i nové obchodní modely a doslova každý okamžik můžeme těžit z propojení všeho se vším. Nastalo období spolupráce a propojených ekosystémů, nastala digitální éra.

Díky radikálním změnám je dnes navíc stále běžnější nespojovat pracovní výkon s konkrétním místem a stále méně organizací očekává, že budou zaměstnanci dlouhodobě pracovat jen na jednom úkolu. Zásadním pro úspěch se stává nejen odvaha hledat nové příležitosti, ale hledat je pomocí zcela nových úhlů pohledu. Ostatně, mluvíme o tom i v našem nejnovějším videu.

Digitální éra je nicméně tak široký pojem, že jsme se rozhodli nejnovější vydání našeho Connectu věnovat různým úhlům pohledu právě na tuto oblast. Zařadili jsme do něj informace, které vám usnadní pochopení nejen toho, o co vlastně jde, ale otevřou vám i nové úrovně pohledu na naše současné i budoucí životy. Určitě mnoho inspirace najdete již v rozhovoru s Zbyszkem Lugschem, který vznikl jak jinak než pomocí moderních komunikačních prostředků.

S možnostmi i výhodami využití vizuální komunikace vás blíže seznámí článek Adama Horníka - Osobní kontakt přes technologie aneb vizuální komunikace v nové éře, který se ve svém příspěvku zamýšlí nad technologickým posunem a odkrývá i další budoucnost takřka srovnatelnou s virtuální realitou. Andrian Čech na něj navazuje další progresivní oblastí, kterou se Dimension Data intenzivně zabývají, a to využití světa internetu věcí. Článek Internet věcí, čipové technologie a Průmysl 4.0 Vás seznámí s technickými možnostmi vzájemně propojených malých zařízení i s příklady jejich využití v průmyslu digitálního věku.

A příspěvek Petra Hejdy a Milana Janouška s názvem Kyberbezpečnost je dnes o uživatelích vám ukáže, jaká jsou bezpečnostní zákoutí současného propojeného světa. Ano, největším nebezpečím je člověk, ale možná trochu jinak, než byste na první pohled čekali.

Přejeme vám zajímavé čtení v digitální přítomnosti.

Redakce DD Connect


© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com