Úvodník

Zveřejněno:

Vážení čtenáři,
od vzniku pojmu práce byl způsob, jakým ji člověk vykonával, určován dostupnými technologiemi. Ty informační nevyjímaje. Dnes tomu ale již tak být nemusí, technologie se dokážou přizpůsobit požadavkům konkrétního člověka. Jen je třeba se naučit využít jejich možností naplno, což se dnes v oblasti kancelářské činnosti děje pod společným mottem „Next Generation Workspace“ (dále též NGW).

Pojďme se na úvod podívat, co v praxi znamená koncept NGW pro Dimension Data

Na první pohled by se sice mohlo zdát, že pracoviště nové generace souvisí výhradně s IT, ale není tomu tak a nejde jen o nějaké nové „ICT řešení“. Tato problematika zasahuje mnohem dále a vedle technologického aspektu se na ni musí nahlížet i z pohledu psychologického, sociálního a architektonického. Důvod je prostý - osamocené ostrůvky postavené na jedné konkrétní oblasti efektivně nikdy fungovat nebudou.

Přijměte toto vydání Dimension Data Connectu jako rychlý vhled do problematiky NGW. V mém článku s názvem Next Generation Workspace? Určitě ano! se podíváme na základní paradigmata spojená se současnou i moderní podobou pracovních míst a vysvětlíme si, o co vlastně jde.

Na úvodní seznámení navazuje David Houska – v příspěvku Nové komunikační technologie pro pracovní prostředí nové generace se zamýšlí nad využitím moderních způsobů komunikace při realizaci pracovišť další generace. Adrian Čech pak ve svém článku Inteligentní pracovní prostor zabrousí i do ožehavých témat, jako je ergonomie a nákladovost celého řešení.

Cílem příspěvků ale není nabídnout vám jediný pohled na oblast moderních pracovišť. Důkazem je i článek nazvaný Moderní prostory? Mnoho otázek i odpovědí!, který vznikl jako volný přepis panelové diskuse na konferenci Cisco Connect. Navíc se můžete těšit i na ukázku konkrétního řešení ve společnosti CBRE, která je v této oblasti skutečným inovátorem.

Pokud jsou témata adaptace firemní kultury na sociálně-kulturní změny ve společnosti, rozvoj možností komunikace a spolupráce a vytváření přívětivého pracovního prostředí, které podporuje tvůrčí činnost také Vašimi tématy, rádi se staneme partnerem, který Vás bude provázet při jejich rozvíjení.

Přeji Vám příjemné čtení,
Zbyszek Lugsch

Zbyszek LUGSCH

Zbyszek LUGSCH

Solutions and Business Development Director
Dimension Data Czech Republic

Působnost v Dimension Data zahájil v roce 2008, kdy zastával pozici Solution Manager se zodpovědností za návrh a prodej komplexních řešení ICT infrastruktury. Od roku 2010 zastával pozici Sales & Solution Director a od roku 2012 zodpovídá za rozvoj a dodávku služeb klientům společnosti.

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com