Tým Dimension Data for Qhubeka je prostě jiný

Zveřejněno:

Historie sportu spadá již do období starověkých civilizací, kdy pravděpodobně sloužil jako jeden z prostředků pro armádní výcvik. Bezpochyby ale tehdy sport nevypadal tak, jak jej známe dnes. Sport se, stejně jako jiná odvětví lidské činnosti, v průběhu tisíciletí vyvíjel. A možná to někoho překvapí, ale moderní podoba sportu souvisí především s technologickým pokrokem za poslední dvě stovky let. Podstatné také je, že vývoj neustrnul. Důkazem jsou i sportovní aktivity společnosti Dimension Data, která dlouhodobě využívá sílu technologií pro digitální transformaci.

Jednou z nejviditelnějších sportovních stop společnosti Dimension Data je její působení v oblasti sportovní cyklistiky, a to prostřednictvím jihoafrické profesionální stáje Team Dimension Data for Qhubeka. A pravděpodobně vůbec nejznámější tváří tohoto týmu je Mark Cavendish, který na loňském ročníku Tour de France získal hned čtyři etapová vítězství. O špičkové kvalitě této stáje svědčí i její zařazení do nejvyšší divize UCI WorldTeam v roce 2016.

Mark Cavendish vítězí v první etapě Tour v roce 2016

Dosavadní úspěchy Qhubeky v rámci nejhodnotnějších závodů jsou samozřejmě výsledkem tvrdé práce a všichni, včetně společnosti Dimension Data, pevné věří, že se je podaří zopakovat i v roce 2017. Jinými slovy bude důležité potvrdit, že nešlo o náhody a štěstí, ale že tým naší společnosti je ve světě profesionální cyklistiky skutečně dominantní silou.

Mark Cavendish, lídr stáje Team Dimension Data for Qhubeka

Sportovní úsilí je ale jen jedním z předpokladů úspěchu – neméně důležitá je i celková atmosféra v týmu. A ta je v případě stáje Team Dimension Data for Qhubeka všeobecně považována za opravdu jedinečnou.

Sám Mark Cavendish o ní mluví jako o něčem, co je zcela odlišné od jeho dosavadních zkušeností. Tento pozitivní pocit je o to hodnotnější, když si uvědomíme, že Mark působil u nejlepších světových stájí a má za sebou mnoho desítek etapových vítězství v nejslavnějších cyklistických závodech.

Všichni závodníci jsou si v cyklistickém týmu společnosti Dimension Data velmi blízcí a jak sami říkají „prostě si pomáháme a děláme svoji práci co možná nejlépe“. Každý v týmu má důležitou roli a právě díky vzájemné sounáležitosti je Team Dimension Data for Qhubeka tak jedinečný. Všichni si navíc dobře uvědomují svoji společenskou zodpovědnost i úkol pomáhat lidem a v závodění vidí vyšší smysl.

Kolo je velkým vynálezem. Vynálezem, který umožňuje jít za vlastními sny, dává šance podpořit ostatní v naplňování jejich ambicí – a vlastně přináší i příležitost závodit tak, jak o tom sní běžné děti. Cyklistika je opravdové dobrodružství a ve výsledku přináší skvělý pocit.

Úspěchy cyklistického týmu Dimension Data jsou o to hodnotnější, že jej tvoří převážně afričtí jezdci – pozice této stáje tak dokládá, kam za tak krátkou dobu dokázala jihoafrická cyklistika dojít. Ostatní stáje dnes berou Qhubeku velmi vážně a je skvělé, že za touto pozicí stojí i značka Dimension Data.

Nadšení z cyklistiky a ze sounáležitosti v rámci závodní stáje nelze psaným textem zprostředkovat dostatečně věrohodně – můžete se ale podívat na video, ve kterém o svých pocitech mluví v širších souvislostech právě Mark Cavendish.


*Tento rozhovor vznikl před závodem Tour de France 2017.

Team Dimension Data for Qhubeka - Lovci snů


Pro více informací k revolučnímu způsobu sledování závodu navštivte www2.dimensiondata.com/tourdefrance nebo sledujte twitter @DimensionData.
Pro aktuální data ze závodu sledujte @letourdata.

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com