Úvodník

Zveřejněno:

Vážení čtenáři,

mezi nejpopulárnější sporty současnosti patří cyklistika. A snad nejznámějším cyklistickým závodem je Tour de France, též přezdívaná Stará dáma, která se jezdí již od roku 1903. Tohoto závodu se účastníme nejen prostřednictvím stáje Team Dimension Data for Qhubeka, ale od roku 2015 jsme i technologickým partnerem agentury A.S.O., která Tour pořádá.

S ohledem na aktuálně probíhající 104. ročník Tour de France jsme se rozhodli nejnovější DD Connect věnovat tomuto závodu a seznámit vás s revolučními vylepšeními, která společnost Dimension Data cyklistickému světu doposud přinesla. A jak sami uvidíte, ne nadarmo mluvíme o transformaci směrem k digitální cyklistice.

Petr Hübl

Tour de France je bezesporu ikonou, ale náš „cyklistický“ přínos není jen o vrcholovém sportu. Dimension Data je také partnerem projektu Qhubeka snažícího se prostřednictvím jízdních kol překonávat vzdálenosti, které musí obyvatelé Afriky absolvovat každý běžný den. Nejde přitom o vzdálenosti malé. Průměrná cesta do nemocnice, do školy, do práce nebo na trh činí 5 kilometrů. Mimochodem, slovo Qhubeka lze z jazyka Nguni volně přeložit jako „posunout se vpřed“ a  já věřím, že i  díky této aktivitě posouváme životy lidí v Africe dopředu.

Ale nechejme již úvodních slov a pojďme se podívat, co jsme si pro Vás tentokrát připravili. V článku IoT na Tour de France se blíže věnujeme tomu, jak vlastně data na Tour de France o jednotlivých závodnících získáváme a jak je dále zpracováváme. V příspěvku s názvem Jak to vidí Mark Cavendish Vás Mark seznámí se stájí Team Dimension Data for Qhubeka a nastíní, proč se tak moc liší od ostatní konkurence.

Za pozornost určitě stojí i článek Tour de France si s technologiemi rozumí, který se na technologická vylepšení závodu dívá v širších souvislostech. A přehlédnout byste neměli ani příspěvek Technologie použité na Le Tour, ve kterém se zamýšlíme nad využitelností našich dosavadních zkušeností z Tour v dalších odvětvích.

A závěrem, Nepřehlédněte (pdf) elektronické vydání mimořádné přílohy Hospodářských novin věnované výhradně Staré dámě.

Přeji Vám krásné léto i příjemné čtení,


Petr Hübl

generální ředitel
Dimension Data Czech Republic

© 2018 Dimension Data All Rights Reserved | Souhlas se zpracováním osobních údajů

Téma aktuálního čísla

IT TRENDY PRO ROK 2019

Kontakt

Dimension Data Czech Republic s.r.o.
Milevská 2095/5
140 00 Praha 4
Tel: +420 224 600 010
Email: info.cz@dimensiondata.com
www.dimensiondata.com